joi, 18 aprilie 2013

El.

Vinovatul


Dupa cum v`am promis, astazi am sa incep sa vi`l prezint pe...El. De ce ii spun El? Pentru ca numele lui nu are importanta. Ceea ce conteaza este prezenta lui in viata mea si influenta pe care a avut`o asupra mea.

El era un tip ca oricare altul, boboc in acelasi liceu cu mine, blondut, cu ochii albastrii, pentru care mereu am avut o slabiciune, foarte inalt, drept pentru care, prima data cand l`am vazut reactia mea a fost sa ma intreb daca el chiar era clasa a 9-a :)). La o prima impresie parea calm...chiar timid. Si chiar asa era.
Desi nu iesea cu nimic in evidenta, simteam ca are ceva special, ceva unic pe care eu trebuia sa`l descopar cumva.

Dar hai sa o luam de la inceput. Cum ne`am cunoscut? Dupa cum am spus, in liceu, acolo unde incep majoritatea si cele mai frumoase povesti de dragoste.

Incetul cu incetul, intamplarile si`au urmat cursul logic: ne vedeam zilnic la liceu, clasicele "Buna! Ce faci?" , "Bine. Tu?", fara sa lipseasca cate un zambet inocent din partea noastra. Am inceput sa ne cunoastem, sa aflam cate ceva unul despre altul, chestii banale pe care le alfii in primele saptamani de liceu.

Pentru astazi, cam atat. Voi continua si in zilele urmatoare.




Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu