joi, 18 aprilie 2013

El.

Vinovatul


Dupa cum v`am promis, astazi am sa incep sa vi`l prezint pe...El. De ce ii spun El? Pentru ca numele lui nu are importanta. Ceea ce conteaza este prezenta lui in viata mea si influenta pe care a avut`o asupra mea.

El era un tip ca oricare altul, boboc in acelasi liceu cu mine, blondut, cu ochii albastrii, pentru care mereu am avut o slabiciune, foarte inalt, drept pentru care, prima data cand l`am vazut reactia mea a fost sa ma intreb daca el chiar era clasa a 9-a :)). La o prima impresie parea calm...chiar timid. Si chiar asa era.
Desi nu iesea cu nimic in evidenta, simteam ca are ceva special, ceva unic pe care eu trebuia sa`l descopar cumva.

Dar hai sa o luam de la inceput. Cum ne`am cunoscut? Dupa cum am spus, in liceu, acolo unde incep majoritatea si cele mai frumoase povesti de dragoste.

Incetul cu incetul, intamplarile si`au urmat cursul logic: ne vedeam zilnic la liceu, clasicele "Buna! Ce faci?" , "Bine. Tu?", fara sa lipseasca cate un zambet inocent din partea noastra. Am inceput sa ne cunoastem, sa aflam cate ceva unul despre altul, chestii banale pe care le alfii in primele saptamani de liceu.

Pentru astazi, cam atat. Voi continua si in zilele urmatoare.




luni, 15 aprilie 2013

Hi:)


                                                                                   Heei!



Este prima mea zi aici asa ca am decis sa ma prezint putin. :)
Eu sunt MissD :d Am aproape 18 ani si sunt din Bucuresti. 
Imi plac mult plimbarile prin parc cu prietenii ;)), filmele de dragoste 8->, bebelusii :x, catelusii micuti si pufosi :o3, sa vorbesc oreeee`n sir la telefon :)) siii muuulte altele.

De ce am ales sa`mi fac acest blog? Hmm..:-? pentru ca trebuia sa ma descarc, sa spun tot ce am pe suflet si pentru ca am nevoie de sfaturi, de mai multe pareri.

In zilele ce urmeaza am sa incep sa va povestesc despre prima mea poveste de dragoste <3. Am sa vi`l prezint pe cel ce m`a facut sa simt ce este iubirea adevarata, pe cel care m`a facut fericita pentru aproape 2 ani...cei mai frumosi 2 ani din viata mea!